Historia

Nasze gimnazjum leży na podwyższonej części Modlina na tzw. "Górce", w sąsiedztwie szerokiej trakcji kolejowej i trasy Nowy Dwór - Pomiechówek. Zgodnie z decyzją Rady Miasta z dnia 29 kwietnia 1999r. - od 1 września 1999r. w budynku szkolnym w Modlinie Starym funkcjonują dwie szkoły Publiczne Gimnazjum Nr 3 i Szkoła Podstawowa Nr 3. Od 1 września 2008r. obie placówki tworzą Zespół Szkół nr 3 w Nowym Dworze Maz.

Historia budynku, w którym mieści się gimnazjum sięga lat sześćdziesiątych kiedy to grupa światłych ludzi zainicjowała 9 września 1961r. budowę szkoły. Prace zakończono 26 lutego 1963r. Od tamtego czasu budynek był nieustannie rozbudowywany i modernizowany (przykładem tego jest dobudowana duża sala gimnastyczna). Aktualnie w sąsiedztwie szkół znajduje się dobudowane niedawno nowoczesne Przedszkole Integracyjne, które jest idealnym uzupełnieniem szkolnictwa w Modlinie.

W szkole funkcjonuje nowoczesna pracownia komputerowa współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Zespół nowoczesnych boisk oraz piękna zieleń, która gęsto otacza szkołę, sprawiają, że każda przerwa może upłynąć bardzo przyjemnie. Należy również dodać, że teren szkoły jest odwiedzany przez uczniów nawet po lekcjach a to właśnie ze względu na boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej.
.:PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3 W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM:.